Вітаю Вас, Гість
Головна » 2019 » Травень » 17 » Рішення Просторівської сільської ради від 06.05.2019 № 44/11 Про встановлення та затвердження податків та зборів на території Просторівської
10:01
Рішення Просторівської сільської ради від 06.05.2019 № 44/11 Про встановлення та затвердження податків та зборів на території Просторівської

Додаток №1

до рішення сільської ради

від 06 травня 2019 року № 44/11

ПОЛОЖЕННЯ

про туристичний збір

1.Загальні положення.

1.1. Туристичний збір – це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до бюджету Просторівської сільської ради. Збір запроваджується на підставі пункту 24 частини 1статті 26  Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до статті 268 Податкового кодексу України.

1.2. Це Положення регламентує порядок справляння туристичного збору, зокрема, визначає платника податку, базу оподаткування, ставку податку, порядок обчислення податку, податковій період, строк та порядок сплати збору, строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку.        

                                                                     

2.Платники збору.

 2.1.  Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію Просторівської сільської ради та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

2.2. Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму;          

б) особи, які прибули у відрядження;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів І групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно- оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію;

е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально- профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.

 

3.База справляння збору

3.1. Базою справляння є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених підпунктом 5.1 Положення, за вирахуванням податку на додану вартість.

 

4.Ставка збору

4.1. Cтавка встановлюється за кожну добу тимчасового розміщення особи у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 пункту 268.5 цієї статті, у розмірі 1 відсоток - для внутрішнього туризму та 5 відсотків - для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

 

5.Податкові агенти.

5.1. Справляння збору може здійснюватися з тимчасового розміщення у таких місцях проживання (ночівлі):

а) готелі, кемпінги, мотелі, гуртожитки для приїжджих, хостели, будинки відпочинку, туристичні бази, гірські притулки, табори для відпочинку, пансіонати та інші заклади готельного типу, санаторно-курортні заклади;

б) житловий будинок, прибудова до житлового будинку, квартира, котедж, кімната, садовий будинок, дачний будинок, будь-які інші об’єкти, що використовуються для тимчасового проживання (ночівлі)

5.2. Справляння збору може здійснюватися такими податковими агентами:

а) юридичними особами, філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб згідно з підпунктом 268.7.2 пункту 268.7 цієї статті, фізичними особами - підприємцями, які надають послуги з тимчасового розміщення осіб у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом 268.5.1 цієї статті;

б) квартирно-посередницькими організаціями, які направляють неорганізованих осіб з метою їх тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі), визначених підпунктом "б" підпункту 268.5.1 пункту 268.5 цієї статті, що належать фізичним особам на праві власності або на праві користування за договором найму;

в) юридичними особами, які уповноважуються сільською, селищною, міською радою або радою об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, справляти збір на умовах договору, укладеного з відповідною радою.

Перелік податкових агентів та інформація про них розміщуються та оприлюднюються на офіційному веб-сайті сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

 

6.Особливості справляння збору.

6.1. Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

За один і той самий період перебування платника збору на території однієї адміністративно-територіальної одиниці, на якій встановлено туристичний збір, повторне справляння збору, вже сплаченого таким платником збору, не допускається.

6.2. Особа здійснює тимчасове розміщення платника збору у місцях проживання (ночівлі), що належать такій особі на праві власності або на праві користування, виключно за наявності у платника збору документа, що підтверджує сплату ним туристичного збору відповідно до цього Кодексу та рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

6.3. У разі дострокового залишення особою, яка сплатила туристичний збір, території адміністративно-територіальної одиниці, на якій встановлено туристичний збір, сума надмірно сплаченого збору підлягає поверненню такій особі у встановленому цим Кодексом порядку

 

7.Порядок сплати збору.

7.1. Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця (у лютому - до 28 (29) включно) на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад.

Податкові агенти, які сплачують збір авансовими внесками, відображають у податковій декларації за звітний (податковий) квартал суми нарахованих щомісячних авансових внесків. При цьому остаточна сума збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал (з урахуванням фактично внесених авансових платежів), сплачується такими податковими агентами у строки, визначені для квартального звітного (податкового) періоду.

7.2. Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового розміщення у місцях проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.                          

 

8.Податковий період.

8.1. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

 

 

 

Сільський голова:                                           В.П. Кравченко

 

 

 

 

 

ПРОСТОРІВСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

СОРОК ЧЕТВЕРТА СЕСІЯ СЬОМОГО СКЛИКАННЯ

 

                                                                  РІШЕННЯ

06 травня 2019 року                                             № 44/11

село Просторе

-----------------------------------

Про встановлення та

затвердження податків та зборів на території

Просторівської сільської ради на 2020 рік

-----------------------------------------------------------

 

Керуючись п.24 ч.1 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Податковим кодексом України, Просторівська сільська рада

 

ВИРІШИЛА:

1. Встановити на території Просторівської сільської ради ставку туристичного збору на 2020 рік у розмірі 1 відсоток - для внутрішнього туризму та 5 відсотків - для в’їзного туризму від розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення та затвердити положення про туристичний збір згідно  з додатком 1.

     2. Встановити на території  Просторівської сільської ради ставку  транспортного податку у розмірі 25 000 грн за кожен легковий автомобіль, з року випуску якого минуло не більше п’яти років (включно) та середньо ринкова вартість якого становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року.

3. Дія цього рішення поширюється на всі населені пункти Просторівської сільської ради.

7. Всі питання неврегульовані цим рішенням регулюються відповідно до норм Податкового кодексу України та діючого законодавства України.

8.  Забезпечити направлення копії цього рішення до  Білокуракинського відділення  Сватівської  об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області та забезпечити оприлюднення цього рішення на офіційному веб-сайті селищної ради.

9. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію селищної ради з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку.

     10. Рішення набирає чинності з 01.01.2020 року.

 

 

Сільський голова:                                     В.П. Кравченко

Переглядів: 190 | Додав: Несквик | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0