Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Березень » 12 » Рішення Лозно-Олександрівської селищної ради від 28.01.2015 № 70/5 про встановлення єдиного податку
16:28
Рішення Лозно-Олександрівської селищної ради від 28.01.2015 № 70/5 про встановлення єдиного податку
Лозно - Олександрівська селищна рада
Білокуракинського району Луганської області
Сімдесята сесія
Шостого скликання
Рішення № 70/5

 

 
28 січня 2015 року                                                                      
смт. Лозно-Олександрівка

 

 
Про встановлення ставок
єдиного податку на 2015 рік

 

 
Відповідно до ст.ст. 7, 10, 12, 291-293 Податкового Кодексу України, Закону України від 04.11.2011р. №4014-VI «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» та керуючись пунктом 24 статті 26,  Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні”,  Лозно-Олександрівська селищна рада 

 
вирішила: 

 
1.Встановити  з 01.01.2015 року ставки єдиного податку для суб”єктів підприємницької діяльності за один календарний місяць на території  Лозно-Олександрівської селищної   ради в таких розмірах:

 
-          для платників першої групи – фізичних осіб-підприємців, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та / або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 300000 грн. – в розмірі 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року.

 
-          для платників другої групи – фізичних осіб-підприємців, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, в тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб та обсяг доходу не перевищує 1 500 000 грн. – в розмірі 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року.
2.Опублікувати на сайті Білокуракинської РДА .
3. Рішення набирає чинності з 01.01.2015 року.
4. Білокуракинському  відділенню Сватівської ОДПІ  вести контроль за сплатою податку.
5. Контроль за виконанням даного рішення покласти на комісію з питань економіки, бюджету.

 

 
Селищний голова                                                            І.П.Проценко

 

 

 

 

 

 

 
Додаток 1
 до Положення про 
справляння єдиного податку 

 
СТАВКИ ЄДИНОГО ПОДАТКУ
На 2015 рік  для фізичних осіб-суб’єктів підприємницької діяльності 
На території Лозно-Олександрівської селищної ради

 

 

 

 
•              Перша група- фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках та/або проводять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу, яких протягом  календарного року не перевищує 150000 грн. 10% мінімальної зарплати встановленої на 01.01.2015 року;
•              Друга група – фізичні особи- підприємці, які здійснюють господарську діяльність  з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або  населенню, виробництва та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності  таких критеріїв 20% мінімальної зарплати встановленої  на 01.01.2015 року;
•              Третя група – фізичні особи – підприємці, які пртягом календарного  року відповідають таким критеріям: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20осіб;
•              Четверта група – юридичні особи –суб’єкти господарювання будь-якої організаційно – правової форми, які протягом  календарного року відповідають  сукупності  таких критеріїв: середньооблікова кількість  працівників не перевищує 50 осіб, обсяг доходу не перевищує 5000000 грн.

 

 
    Для третьої та четвертої груп  відсоткова  ставка  єдиного податку  встановлюється:
•              2% доходу – у разі  сплати  податку  на додану вартість  згідно Податкового кодексу ;
•              4% доходу – у разі включення  податку на додану вартість  до складу  єдиного податку.

 

 
Селищний голова                                                          І.П.Проценко

 

 

 

 
Додаток №2
 до рішення №70/5 сесії 
Лозно-Олександрівської селищної ради
6 скликання від 28.01.2015 року

 

 
Положення про
справляння єдиного податку
•              Платники податку

 
•              Платниками податку  є суб’єкти малого підприємництва – фізичні особи, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення  юридичної особи  і трудових відносин  з якими, включаючи  членів  їх сімей , протягом року  перебуває не більше 10 осіб та обсяг  виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 500 тис. гривень.
•              Платники єдиного податку не є платниками таких податків і зборів, визначених Податковим кодексом України:
а)  податок на доходи фізичних осіб(для фізичних осіб – підприємців);
б) податок на додану вартість з операцій  з постачання товарів  та послуг, місце  надання , яких розташоване на митній  території України;
в) земельний податок, крім земельного податку  за земельні  ділянки , що не використовуються для ведення підприємницької діяльності;
г) плата за користування надрами;
д) збір за спеціальне використання води;
е) збір за спеціальне використання лісових ресурсів;
є) збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності;
     1.3. Нарахування, обчислення та сплати  єдиного  внеску на загальнообов’язкове державне  соціальне страхування здійснюються суб’єктами малого підприємництва,  які сплачують єдиний податок відповідно  до Указу Президента України від 3 липня 1998 року №727 «Про  спрощену  систему оподаткування, обліку та звітності  суб’єктів малого підприємництва» ( з наступними змінами), у порядку визначеному Законом України «Про  збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

 
•              Об’єкт оподаткування
•              Об’єктом оподаткування є доходи платника  єдиного податку , отримані ним від провадження підприємницької діяльності, які обкладаються єдиним податком.

 
•              Ставка податку
•              Ставки  єдиного податку  для суб’єктів  підприємницької діяльності фізичних осіб  справляють в сумі згідно з додатком до Положення.
     
•              Порядок обчислення податку
•              У разі, здійснення  платником єдиного податку декількох видів  підприємницької діяльності, для яких установлено різні ставки  єдиного податку , то ним сплачується єдиний податок за більшою ставкою за цими видами діяльності.
•              У разі коли платник єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність  з використанням найманої праці, або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім’ї, ставка єдиного податку  збільшується на 50% за кожну особу.

 

 
•              Податковий період

 
•              Протягом року для платника єдиного податку  встановлюються звітні періоди, що дорівнюють кварталу.

 
•              Строк та порядок сплати податку
6.1.У разі щомісячної сплати єдиного податку , його сплата здійснюється не пізніше 20-го числа місяця, наступного за тим , в якому здійснювалася попередня сплата  єдиного податку.
6.2.Єдиний податок сплачується на рахунок відповідного бюджету в розмірі частини  єдиного податку, що підлягають перерахуванню до цих бюджетів відповідно до норм  Указу Президента України  від 3 липня 1998 року №727 «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» ( з наступними змінами), (крім єдиного податку, який сплачується у січні 2015 року за останній звітний (податковий) період 2014 року). При цьому розподіл коштів єдиного податку  на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та/або до Пенсійного фонду України Державним казначейством не здійснюється.
6.3. Зарахування до бюджетів та фондів  загальнообов’язкового державного соціального страхування ( утому числі пенсійного страхування)  єдиного податку, який сплачується у січні 2015 року за останній звітний  (податковий) період 2014 року, здійснюється  у порядку та на умовах, які діяли до 1 січня 2015 року.

 

 
•              Строк та порядок подання звітності

 
•              Протягом 5 днів після закінчення звітного періоду платний єдиного податку подає до Білокуракинського відділення Сватівської ОДПІ звіт, за формою встановленою  центральним податковим органом.

 

 

 
Переглядів: 59 | Додав: Несквик | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0