Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Липень » 13 » Прокуратура на стражі захисту конституційних прав громадян
08:39
Прокуратура на стражі захисту конституційних прав громадян

Прокуратура на стражі захисту конституційних

прав громадян

 

Відповідно до ст. 24 Конституції України громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом.

Наряду з цим статтею 29 Конституції України визначено, що кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність. Ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше як за вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах та в порядку, встановлених законом.

Враховуючи викладене, прокуратурою району постійно приділяється увага додержанню конституційних прав та свобод громадян, у тому числі тих, які потрапили    «у поле зору» органів внутрішніх справ. Оскільки саме на органи прокуратури покладено обов’язок щодо здійснення нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.    

 Так, протягом поточного року прокуратурою Білокуракинського району проведено ряд перевірок у районному відділі міліції щодо дотримання його посадовими особами вимог законодавства при адміністративному доставленні, затриманні, застосуванні та відбутті адміністративного арешту громадян, які скоїли адміністративні правопорушення.

Проведеною перевіркою встановлені порушення вимог законодавства щодо не повідомлення або невчасного повідомлення родичів про затримання осіб, які скоїли адміністративне правопорушення.

Так, відповідно до ст. 261 Кодексу України про адміністративні правопорушення про місце перебування особи, затриманої за вчинення адміністративного правопорушення, негайно повідомляються її родичі,  а на її прохання також власник відповідного підприємства, установи, організації.

Крім цього, встановлені порушення в частині доставлення та затримання осіб без складання протоколу про адміністративне затримання в порядку ст.260 КУпАП, порушення вимог законодавства щодо інформування центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги затриманим про випадки затримання осіб. 

Вказані порушення є непоодинокими та допущені дільничними інспекторами міліції Білокуракинського РВ ГУМВС.  

         За виявленими порушеннями вжито заходи прокурорського реагування, внаслідок чого порушення усунуті та винні посадові особи міліції притягнуті до дисциплінарної відповідальності.

         Прокуратурою району й надалі вживатимуться вичерпні заходи, спрямовані, на захист конституційних прав і свобод громадян при здійсненні нагляду за додержанням законів при застосуванні заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

 

 

Старший прокурор прокуратури району                           Н.Я. Гнатенко

 

Переглядів: 84 | Додав: Несквик | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0