Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Вересень » 24 » Підсумки роботи прокуратури Білокуракинського району за минулий період 2015 року
10:04
Підсумки роботи прокуратури Білокуракинського району за минулий період 2015 року

Щодо підсумків роботи прокуратури

Білокуракинського району за минулий період 2015 року

 

      Прокуратурою  Білокуракинського району, в межах повноважень, визначених статтею 121 Конституції України,   разом з іншими правоохоронними органами  району протягом минулого періоду  2015 року  вжито організаційних та практичних заходів, спрямованих на підвищення ефективності протидії злочинності та корупції та забезпечення законності  на території району.

Для узгодження дій правоохоронних та контролюючих  органів , органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо протидії злочинності і укріплення законності у регіоні проведено координаційну та  міжвідомчу наради, предметом розгляду яких були питання, пов’язані із протидією злочинності та корупції,  дотримання законодавства при проведенні мобілізації. Завдяки вжитим спільним скоординованим заходам  досягнуто  позитивних результатів.

Протягом 1 півріччя 2015 року на території району зменшилась загальна злочинність, у тому числі тяжких та особливо тяжких злочинів.

Разом з цим, сталося зростання кількості злочинів, пов’язаних з незаконним обігом наркотичних засобів.

Активно використовувалися можливості укладення у кримінальних провадженнях угод про визнання винуватості та про примирення, що  сприяло швидшому досудовому розслідуванню та судовому розгляду, економії процесуальних витрат. Так,   до суду з обвинувальним актом спрямовано 54 кримінальних проваджень, із яких 19 з угодами.

Завдяки вжитим заходам щодо відшкодування збитків, завданих злочинами, під час досудового розслідування відшкодовано більше 90% збитків.

 Разом з тим, проведеними перевірками виявлені недоліки в діяльності Білокуракинського РВ ГУМВС, внаслідок чого прокуратурою району вжиті відповідні заходи реагування з метою усунення порушень кримінально-процесуального законодавства України, в тому числі в частині дотримання розумних строків.

Виходячи з конституційних повноважень, основні зусилля працівників прокуратури Білокуракинського району під час підтримання державного обвинувачення у суді були спрямовані на те, щоб результати судового розгляду спряли забезпеченню правопорядку в суспільстві, невідворотності покарання за вчинення злочинів, відновленню порушених прав і законних інтересів громадян та держави.

За участю державних обвинувачів судом розглянуто 43 кримінальних провадження з постановленням обвинувальних вироків, з них 14 щодо тяжких та особливо тяжких злочинів.

За результатами проведення перевірок стану додержання вимог антикорупційного законодавства розпочато кримінальне провадження  за фактом вчинення корупційного злочину, пов’язаного із  привласненням грошових коштів  в одному з відділень поштового зв’язку.  На цей час триває справу спрямовано до суду де триває її судовий розгляд.

З метою захисту прав і свобод громадян та інтересів держави прокуратурою району вжито низку заходів з урахуванням наданих повноважень щодо представництва інтересів громадян та держави в судах.  

Протягом минулого періоду 2015 року прокуратурою району до суду подано 26 позовів на суму 1083  тис. грн.

 Із загальної кількості  позовів, питому вагу складають позови в інтересах держави  у сфері земельних відносин, оподаткування, охорони навколишнього природного середовища.

За результатами виконання рішень судів, постановлених за позовами прокурора вже відшкодовано 1364 тис.грн., до державної та комунальної власності повернуто 135 га земель сільськогосподарського призначення та водного фонду.

Активно вживались заходи представницького характеру на захист інтересів прав дітей. Протягом минулого періоду подано 5 позовів на суму 229 тис.грн. Поновлено права 4 дітей-сиріт на спадкове майно вартістю 177 тис.грн.

 

Враховуючи вимоги  нового Закону України «Про прокуратуру» в подальшому робота  прокуратури буде спрямована на забезпечення захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави у межах, визначених  Законом України «Про прокуратуру».

Прокурор району                                                                                   П.Морозов

Переглядів: 87 | Додав: Несквик | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0