Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Березень » 5 » Інформація Центру зайнятості для шукачів роботи
12:15
Інформація Центру зайнятості для шукачів роботи

Нове в законодавстві для  шукачів роботи

 

        В цей не легкий та тривожний час, проблема пошуку роботи, яка б давала засоби для існування та забезпечення родини виходить на перший план.

       Втративши роботу людина перебуває деякий час в розпачу, а коли пошук нової роботи триває довго - то і в відчаї.

Пережити цей складний час, не залишитися сам на сам зі своєю проблемою, а інколи і повернути ситуацію на власну користь  їй завжди допоможе служба зайнятості України.

При зверненні до центру зайнятості  людині необхідно буде надати деякі документи. Це такі як: паспорт, облікова картка платника податків (ідентифікаційний код), трудова книжка чи інший документ що підтверджує періоди зайнятості та інші документи в залежності від категорії осіб, що звертаються за пошуком роботи.  Однак життя вносить свої корективи.  В зв’язку з проведення антитерористичної операції трапляються ситуації, коли людина не має змоги надати документи про свою трудову діяльність. В зв’язку зі складною ситуацією в Україні Кабінет Міністрів України прийняв зміни до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, що затверджені Постановою КМУ від 27.08.2014 р. №403 (далі - Порядок). Зокрема, згідно цих змін, громадяни України, які переселилися з тимчасово окупованої території  (Крим) та не звільнилися з роботи (не припинили інший вид зайнятості), у разі неможливості продовження роботи (іншого виду зайнятості) на тимчасово окупованій території, для набуття статусу безробітного та отримання  допомоги по безробіттю та соціальних послуг можуть припинити трудові відносини або підтвердити факт припинення таких відносин (іншого виду зайнятості) у судовому порядку за місцем свого перебування, тобто громадяни , які не можуть надати для реєстрації в центрі зайнятості , як безробітних трудової книжки або в трудовій книжці відсутні записи про звільнення мають право на звернення до суду  за встановленням факту припинення трудових відносин в судовому порядку. Припинення інших видів зайнятості, у тому числі самозайнятості та підприємницької діяльності, здійснюється за заявним принципом та спрощеною процедурою за місцем перебування особи у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. За відсутності документів, що підтверджують факт звільнення (припинення діяльності), періоди трудової діяльності та страхового стажу  можуть бути визначені за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

              Громадяни України, які переселилися з районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України, нажаль  без наявності підтвердження припинення періодів зайнятості, зареєструватися в центрі зайнятості в статусі  безробітних такі громадяни  не можуть. Центр зайнятості веде облік таких осіб, незалежно від  зареєстрованого місця проживання чи перебування. Їм можуть бути надані послуги з  підбору роботи, інформаційно-консультаційні, профорієнтаційні та інші послуги. Вони мають право на сприяння  у працевлаштуванні на інших видах зайнятості, зокрема шляхом участі в громадських роботах та роботах тимчасового характеру за рахунок коштів роботодавця. Є також можливість для осіб що не мають документів виконувати роботи за цивільно-правовими договорами. Служба зайнятості орієнтує роботодавців на інформування про потребу  у виконанні таких робіт. Нагадаємо, що під час виконання договорів цивільно-правового характеру особа підлягає всім видам загальнообов’язкового соціального страхування та за неї сплачується єдиний внесок.

               Що ж стосується тих громадян, які хочуть працевлаштувати, але не можуть надати трудову книжку роботодавцю в зв’язку відсутністю доступу до неї внаслідок надзвичайної ситуації, то Мінсоцполітики внесло зміни до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, згідно яких в даному випадку може видаватися дублікат трудової книжки. У разі відновлення доступу до трудової книжки записи з дублікату про періоди роботи будуть перенесені до трудової книжки.

         Облік осіб, що переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції проводять органи соціального захисту населення у відповідності до постанови КМУ від 01.10.2014 року №509 за місцем перебування особи про що надається відповідна довідка.  Пенсії та інші соціальні виплати з бюджетів усіх рівнів та фондів загальнообов’язкового державного соціального  страхування виплачуються таким особам за їх заявами до органів (установ), які здійснюють такі виплати.

        Є нововведення, що спрощують  припинення трудових договорів, укладених фізичною особою-підприємцем та найманим працівником. В випадках, якщо неможливо це зробити за місцем реєстрації (територія АТО ) сторони сповіщають про це будь-який центр зайнятості незалежно від місця реєстрації трудового договору. Для зняття з реєстрації трудових договорів працівнику разом з роботодавцем необхідно з’явитися до центру зайнятості та надати такі документи: паспорта, облікові картки платника податків, якщо інтереси роботодавця представляє уповноважена нею за дорученням  особа - то оригінал такого доручення та його належним чином завірену копію( зауважу чергову зміну в законодавстві - доручення може бути і не нотаріальним), два екземпляри трудових договорів. Спеціаліст центру зайнятості проведе зняття трудового договору з реєстрації.

            Є важлива інформація для громадян, які реєстрували свої трудові договори з фізичними особами–підприємцями в Луганському міському центрі зайнятості та не зняли їх з реєстрації після припинення трудових відносин. Спеціалісти Луганського міського центру зайнятості, які можуть допомогти у вирішенні даного питання тимчасово знаходяться у Біловодському районному центрі зайнятості .  В таких випадках  можливо зателефонувати за номером (0266) 2-03-89 до Біловодського районного центру зайнятості та отримати інформацію з цього приводу.

       Слід відзначити, що нарешті внесені зміни, як визначили умови, за яких ведення особистого селянського господарства є основною роботою. Отже ведення особистого селянського господарства вважається основною роботою у випадку, якщо особа протягом 12 місяців перед зверненням до центру зайнятості займалася лише такою діяльністю, або перебувала у трудових відносинах чи була зайнята іншими видами діяльності з отриманням доходів та сплатою страхових внесків менше ніж 6 місяців.   

          Важливим є що громадяни України, які переселилися з тимчасово окупованої території чи районів проведення АТО в інші регіони та є членами особистого селянського господарства для реєстрації в службі зайнятості за місцем свого находження ніяких довідок про особисте селянське господарство не подають.

         Народна мудрість каже - «стукайте і вам відчинять»,  а ми перефразуємо - звертайтеся до центру зайнятості,  надавайте інформацію про свою трудову діяльність та про те яку ви б хотіли отримати роботу  і служба зайнятості докладе всіх зусиль, щоб вам в цьому допомогти.

        На цей час на підприємствах, організаціях та установах, що звітують до Білокуракинського районного центру зайнятості в наявності  наступні вакансії:   начальник відділу поштового зв’язку, оператор котельні, спеціаліст державної служби, охоронник та інші. Банк вакансій оновлюється щодня. 

      За більш детальною інформацією звертайтеся до Білокуракинського районного центру зайнятості.

 

Головний спеціаліст-юрисконсульт

Білокуракинського РЦЗ 

           Т.В. Чорнуха.

Переглядів: 71 | Додав: Несквик | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0