Вітаю Вас, Гість
Головна » 2015 » Липень » 8 » До питання оформлення права на землю
11:10
До питання оформлення права на землю

         

До питання оформлення права на землю

 

         Земельні відносини завжди були та залишаються актуальним аспектом суспільного життя та одним із найважливіших об’єктів правового врегулювання.

Пунктом 1 Перехідних положень Закону України “Про прокуратуру” від 14.10.2014 визначено, що прокуратура виконує функцію нагляду за додержанням прав і свобод людини і громадянина, додержання законів з цих питань органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами виключно у формі представництва інтересів громадянина або держави в суді.

         В останній час до прокуратури району надходять звернення з питань надання у власність земельних ділянок.      Однак не у кожному випадку є підстави для здійснення прокуратурою району відповідних повноважень для захисту громадян у суді.

Проаналізувавши звернення, можна зробити висновок  про необізнаність громадян щодо процедури оформлення земельних ділянок, яка  є обов’язковою для всіх та визначена Земельним кодексом України.

            Варто знати, що якщо ви вирішили оформити право власності на земельну ділянку, в першу чергу, необхідно зʹясувати,  до земель якої форми власності відноситься бажана вами земельна ділянка, визначити, для яких потреб вона вам потрібна, оскільки від цього залежить, до якого органу державної влади чи місцевого самоврядування необхідно звернутися.

         Землями державної власності для всіх потреб розпоряджається районна державна адміністрація, крім земель сільськогосподарського призначення. Такими землями на території Луганської області розпоряджається Головне управління Держземагенства у Луганській області. Органи місцевого самоврядування у власність чи користування передають земельні ділянки комунальної форми власності.

         Першим кроком до отримання бажаного свідоцтва на право власності  в межах безоплатної приватизації є подача до компетентного органу заяви або клопотання, в якому зазначається цільове призначення земельної ділянки, її орієнтовані розміри та графічні матеріали. Повний перелік необхідних документів встановлено Земельним кодексом України.

         Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування у місячний строк розглядає надану заяву чи клопотання та дає дозвіл на розроблення відповідного проекту землеустрою або дає вмотивовану відмову.

            Слід зазначити, що у випадку якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування не розглянув подану заяву чи клопотання, ви протягом одного місяця з дня закінчення зазначеного строку маєте право замовити розроблення відповідного проекту землеустрою без надання такого дозволу. Про замовлення проекту необхідно письмово повідомити відповідний орган.

         Проекти землеустрою розробляються за замовленням громадян суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою, згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін, після чого вказаний проект підлягає погодженню.

         Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.

Відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у наданні земельної ділянки може бути оскаржена у судовому порядку.
Знання вимог чинного законодавства одо процедури оформлення права власності на земельні ділянки значно заощадить час і зусилля усіх учасників земельних правовідносин.

 

 

 
О.Ю.Коротун                                           Старший прокурор прокуратури 
Переглядів: 53 | Додав: Несквик | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0